Tek Bir Yeminle Alper Erozer
TEK BİR YEMİNLE ALPER EROZER

CANLI RADYO DİNLE

TEK BİR YEMİNLE ALPER EROZER

'KLASİK TATLAR' YİNE MUHTEŞEM BİR KONUKLA BORUSAN KLASİK'TE!

BELGESEL TİYATRO VE POLİTİK TİYATRONUN ÖNDE GELEN İSMİ, OYUN YAZARI, OYUNCU VE YÖNETMEN GENCO ERKAL İLE KLASİK TATLAR 25 KASIM PAZAR SAAT 10.00’DA BORUSAN KLASİK’TE!

Genco Erkal; oynadığı karakterleri, yaşamı boyunca etkilendiği yazarları, ilham aldığı bestecileri, unutamadığı sanatçıları ve yol arkadaşlarını seçtiği müzikler eşliğinde radyo sahnesinde anlatıyor.

80 yıllık dostları Sokrates, Galileo Galilei, Karl Marx, Bertolt Brecht, Nazım Hikmet, Can Yücel ve Aziz Nesin, yanlarına İvanoviç Poprişçin, Aslan Asker Şvayk, Bay Puntila, Uzbik Baba, Aymazoğlu, Efendi Hamm ve diğerlerini de alıp hep birlikte Genco Erkal ile radyomuza geliyorlar! 

Sergilediği, Nikolay Vasilyeviç Gogol eseri Bir Delinin Hatıra Defteri ile ülkemizde sahnelenen ilk tek kişilik oyun olarak tiyatro tarihine geçen Genco Erkal’ın, 60 yıllık sanat öyküsünü dinleyeceğiniz çok özel bir programa davetlisiniz.

Programın tekrarı, yine Pazar günü saat 22.00'de… 

Borusan Klasik; karnaval.com/borusanklasikdinle adresinde ve karnaval uygulamalarında…

GENCO ERKAL

Genco Erkal’ın müzikli yeni oyunu Merhaba, 1 Aralık’ta Kenter Tiyatrosu’nda başlayacak. Sanat yönetmeni olduğu Dostlar Tiyatrosu’nun 50. yılı ve tiyatro yaşamının 60. yılı şerefine sergilenecek oyunun müzikleri Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri ile piyano ve bas klarnet eşliğinde seslendirilecek. 

İlk sahne çalışması Shakespeare üzerine lise yıllarında gerçekleşen, ilk ve orta öğrenimini Galatasaray’da, liseyi Robert Kolej’de ve psikoloji öğrenimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan, Dostlar Tiyatrosu’nun kurucusu Genco Erkal, çalıştığı önemli kumpanyalar ile birlikte dünyanın birçok sahnesinde bazen rol aldı, bazen yönetti, bazen hem rol aldı hem de yönetti. 

Tiyatronun yanı sıra yine ramp ışıkları altında, senfonik konserlerde, Prokofyev’in Peter ile Kurt, Stravinsky’nin Askerin Öyküsü ve Fazıl Say’ın Nazım adlı eserlerinde anlatıcı olarak yer aldı.

Beyaz perde ve televizyonda da unutulmaz izler bırakan Genco Erkal, önemli uluslararası film festivallerinde gösterilen ve bir çok ödül kazanan At, Faize Hücum, Hakkâri'de Bir Mevsim, Camdan Kalp filmlerinin başrolünde oynadı. TRT Televizyonu için Haldun Taner'in ünlü müzikli oyunu Keşanlı Ali Destanı'nı yönetti ve oynadı.

Değişik yıllarda birçok kez "Yılın En İyi Erkek Oyuncusu", "En İyi Tiyatro Yönetmeni" seçildi ve yaşam boyu başarı ödülleri kazandı. 1982 ve 1983 yıllarında "En İyi Sinema Oyuncusu" olarak Antalya Film Festivali'nde iki kez Altın Portakal aldı.
 

MÜZİK DÜNYASINDA

EN SON

saniye sonra kapanacak.