Gururdan Gömlek Aydın Kurtoğlu
GURURDAN GÖMLEK AYDIN KURTOĞLU

CANLI RADYO DİNLE

YABANCI GİBİSİN UZUN ZAMANDIR
BİLMEDİĞİM BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?
SORMADIM ÇOK KORKTUM YA BİR ŞEY VARSA
İNSAN BİLE BİLE DUYMAK İSTER Mİ?

AYRILIK BEKÇİSİ BEKLİYOR ORADA
YAKINDIR GELMESİ YÜREĞİM ZORDA

GİDECEKSEN EĞER SAKIN HA GELME
YA BENİ DE GÖTÜR YADA HİÇ DÖNME

GURURDAN GÖMLEĞİ GİYER UNUTURUM
DİLERİM BİR DAHA SEVME SEVİLME

GURURDAN GÖMLEK AYDIN KURTOĞLU

KALBEN'DEN YENİ İBRAHİM TATLISES AÇIKLAMASI

İBRAHİM TATLISES'İN 'HAYDİ SÖYLE' ŞARKISINI BİR DAHA SÖYLEMEYECEĞİNİ AÇIKLAYAN KALBEN'DEN, YENİ AÇIKLAMA GELDİ.

Şarkıcı Kalben Sağdıç, geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan ve bir İbrahim Tatlıses cover'ı olan Haydi Söyle'yi, artık konserlerinde okumayacağını söylediği söylemişti. Gelen tepkilerden rahatsız olan Kalben'den, flaş İbrahim Tatlıses açıklaması geldi.

"ŞAKA YAPTIM ŞAKA"

Kalben, "Ben sadece konserlerimde herhangi bir şarkıyı söylemek zorunda olmadığımı, bir müzisyen olarak kendi yazdığım şarkıları söyleme özgürlüğümü, bir süredir sadece kendi şarkılarıma odaklanmak istediğimi söyledim. Kibirli bir ozan olmak istediğimi ve ozan olarak yaşayıp ölmek istediğimi söyledim. Kimseyle şahsi bir sorunum yok. Bir şaka yapmıştım, şaka ne yazık ki tatsız oldu. Çünkü insanın kendi cümleleriyle anlatılmıyor bazı şeyler." dedi.

"SERSERİYİM"

'Haydi Söyle' şarkısının sürekli kendisinden istenmesini ilginç bir benzetmeyle anlatan şarkıcı, "20 dinleyici onu istiyor diye 700 dinleyicinin arzularını, bir konserin akışını sürekli değiştirmek zorunda hissedemem. Anam babam gibi memur olmak istesem memur olurdum ama biz serseriliği seçtik. Galiba serde biraz asilik var, bu da hiçbir kuruma veya şahsa isyan değildir. Zaten herkes kimin ne olduğunu bilir." dedi.

HAYDİ SÖYLE İLE ÜNLENDİ

Kalben’in “Haydi Söyle” yorumu YouTube’da izlenme rekorları kırmış, müzikseverlerin ilgisi ile de Kalben’in ilk albümünde yer almıştı. Kalben, Instagram'dan yaptığı bir paylaşımda Haydi Söyle’yi bir oğlanı tavlamak için arkadaş arasında birkaç kere söylediğini belirterek, “Şarkının sahibi düşünülünce ben gözlüklü feminist olduğumdan bir çelişki doğuyor. Konserlerde şiddetsizliğe davet ediyorum şarkı yoluyla. Ölümden dönmeden ve sevdiklerimizi kaybetmeden öğrenmemiz ümidiyle şiddetsizliği.” demişti. (kaynak)

MÜZİK DÜNYASINDA

EN SON

saniye sonra kapanacak.